U trondit nga të shtënat me armë zjarri, policia tregon çka ndodhi në Fushë Kosovë

Kronikë e zezë

U trondit nga të shtënat me armë zjarri, policia tregon çka ndodhi në Fushë Kosovë

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 09:00
Foto ilustrim

Të martën një burrë ka raportuar se derisa ka qenë në veturën e tij, një person i dyshuar kishte shtënë me armë zjarri në drejtim të tij.

I dyshuari është larguar në drejtim të panjohur.

Në vendin e ngjarjes është gjetur dhe konfiskuar si provë materiale një gëzhojë.

I dyshuari gjendet në arrati, rasti është duke u hetuar dhe është inicuar si vrasje në tentativë /armëmbajtje pa leje.

“Rr. Nëna Terezë, Fushë Kosovë 04.10.2022 – 19:53. Viktima mashkull kosovar ka raportuar se derisa ka qenë në veturën e tij, i dyshuari mashkull kosovar kishte shtënë me armë zjarri në drejtim të tij (pa pasoja) dhe është larguar në drejtim të panjohur. Në vendin e ngjarjes është gjetur dhe konfiskuar si provë materiale një gëzhojë. I dyshuari gjendet në arrati, rasti është duke u hetuar”, njofton policia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat