​Policia e zë duke bartur ilegalisht pesë krerë gjedhë në Muqivërc

Kronikë e zezë

​Policia e zë duke bartur ilegalisht pesë krerë gjedhë në Muqivërc

Më: 6 tetor 2022 Në ora: 09:44
Foto ilustrim

Në fshatin Muqivërc të Kamenicës policia ka ndaluar automjetin me targa vendore që kishte qenë duke e drejtuar i dyshuari, me të cilin ishte duke i transportuar pesë krerë gjedhë pa dokument përcjellës për transport.

Lidhur me rastin nga inspektori i AUV-it është bërë verifikimi i gjendjes faktike të gjedhëve dhe dokumenteve.

I dyshuari pas intervistimit së bashku me automjet dhe gjedhë është liruar në procedurë të rregullt.

Rasti është inicuar si transport ilegal i kafshëve. 

“Fsh. Muqivërc, Kamenicë 05.10.2022 – 20:05. Njësiti policor ka ndaluar automjetin me targa vendore që kishte qenë duke e drejtuar i dyshuari mashkull kosovar, me të cilin automjet kishte qenë duke i transportuar pesë krerë gjedhe pa dokument përcjellës për transport. Lidhur me rastin nga inspektori i AUV-it është bërë verifikimi i gjendjes faktike të gjedheve dhe dokumenteve, me urdhër të prokurorit i dyshuari pas intervistimit së bashku me automjet dhe gjedhe është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat