Vajza sulmon fizikisht nënën e saj, arrestohet nga policia

Kronikë e zezë

Vajza sulmon fizikisht nënën e saj, arrestohet nga policia

Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 08:12
Foto ilustrim

Mbrëmë, rreth orës 20:30 policia stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në rreugën "Rexhep Bislimi " në Ferizaj është një rast i dhunës në familje dhe sulmit

Në lidhje me këtë policët hetues, menjëherë i kanë marrë veprimet e nevojshme, kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë arrestuar personin S.S (F/K) e moshës 16 vjeçare,  e cila pas një mosmarrëveshje kishte shkaktuar dhunë familjare, duke sulmuar nënën e saj.

Policia të dyshuarën e ka shoqëruar në stacionin e policisë në Ferizaj dhe pas intervistimit nga policët hetues, në prani të prindit dhe avokatit të saj, me vendim të Prokurorit kujdestar nga Prokuroria Themelore në Ferizaj, është dërguar në mbajtje për 24 orë.

Për procedura të mëtejme hetimore, ndërsa rasti është cilësuar " Dhunë në familje, sulmi dhe asgjësim apo dëmtimi i pasurisë ".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat