​Ndëshkohen 22 shoferë me nga 150 euro për gara të kundërligjshme në Skënderaj

Kronikë e zezë

​Ndëshkohen 22 shoferë me nga 150 euro për gara të kundërligjshme në Skënderaj

Më: 19 shtator 2023 Në ora: 17:32
Foto ilustrim

Policia e Kosovës mbrëmë ka ndëshkuar 22 shoferë me nga 150 euro për kundërvajtje në trafikun rrugor në Skënderaj.

Sipas policisë, kundërvajtësit janë hasë në aksin rrugor në rrugën rajonale Skenderaj- Drenas, zona e fshatit Marinë, të cilët në kundërshtim me rregullat e trafikut rrugor po bënin gara sportive me vetura duke penguar e rrezikuar edhe pjesëmarrësit tjerë në trafikun rrugor.

“Ndaj kundërvajtësve (22) shoferëve u janë shqiptuar gjoba prej 150 euro, si dhe nga një (1) pikë negative”, thuhet në njoftimin e policisë. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat