Gjobitet shoferi në Kamenicë, voziti nën ndikim të alkoolit

Kronikë e zezë

Gjobitet shoferi në Kamenicë, voziti nën ndikim të alkoolit

Më: 26 shtator 2023 Në ora: 10:43
Foto ilustrim

Policia në Gjilan ka njoftuar zyrtarët policorë gjatë kontrollit në Kamenicë kanë dyshuar se një shofer mund të jetë nën ndikim të alkoolit.

Të dyshuarit i është bërë matja dhe ka rezultuar se ka qenë nën ndikim të alkoolit me 0.86 promilë.

Ndaj tij është shqiptuar gjoba në vlerë prej dyqind euro, dy pikë negative dhe masën mbrojtëse të heqjes së drejtimit të mjeteve motorike në afat prej gjashtë muaj.

Njoftimi i plotë:

Zyrtar policor nga Stacioni Policor Kamenicë gjatë kontrollit në trafik kanë dyshuar se vozitësi i mjetit motorik me targa vendore mund të jetë nën ndikim të alkoolit. Të njëjtit pasi që i është bërë matja e alkoolit me alkool test ka rezultuar se ka qenë nën ndikim të alkoolit me 0.86 promilë.

Zyrtarët policor ndaj këtij kundërvajtësi kanë shqiptuar gjobën në vlerë prej dyqind (200) euro, dy (2) pikë negative dhe masën mbrojtëse të heqjes së drejtimit të mjeteve motorike në afat prej gjashtë (6) muaj.

Drejtoria rajonale e Policisë në Gjilan, inkurajon mediat dhe qytetarët që për të gjitha kundërvajtjet mund të njoftojnë stacionin më të afërm të Policisë, apo përmes aplikacionit digjital “Lajmëro Policinë’’, E-mail: [email protected] dhe numrat kundestarë:192; 03850807001. Të dhënat e juaja do të ruhen ne konfidencialitet të plotë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat