Voziti 100 km/h në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 40 km/h, gjobitet shoferi në Viti

Kronikë e zezë

Voziti 100 km/h në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 40 km/h, gjobitet shoferi në Viti

Më: 2 tetor 2023 Në ora: 10:22
Foto nga vendi i ngjarjes

Policia në Viti kanë hasur në një kundërvajtës, që në zonën ku kufizimi i shpejtësisë së lejuar është 40 km/h, ai ka vozitur me shpejtësinë 100 km/h.

Atij i është shqiptuar gjoba në vlerë prej 300 euro, 3 pikë negative dhe masën e përkohshme të ndalim vozitjes në afat prej 3 muaj.

Njoftimi i plotë:

Stacioni Policor Viti në kuadër të zbatimit të planit operativ ,,Siguria në trafikun rrugor’’ me qëllim të parandalimit të aksidenteve të trafikut, ka mbajtur pikë kontrolli të automjeteve në rrugën ‘’Kemail Azizi’’ në Viti.

Në këtë pikë të kontrollit ka hasur në një kundërvajtës i cili në zonën ku kufizimi i shpejtësisë së lejuar është dyzetë (40) km/h duke vozitur me shpejtësinë njëqind (100) km/h.

Të njëjtit i është shqiptuar gjoba në vlerë prej treqind (300) euro, tri (3) pikë negative dhe masën e përkohshme të ndalim vozitjes në afat prej tre (3) muaj.

Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjilan, apelon vozitësit që të i respektojnë normat dhe ligjet e trafikut rrugor, po ashtu inkurajon mediat dhe qytetarët që për të gjitha kundërvajtjet që mund të shkaktohen në komunikacion të njoftojnë Stacionin më të afërm të Policisë, apo përmes aplikacionit digjital “Lajmëro Policinë’’, E-mail: [email protected] dhe numrat kundestarë:192; 0385045047001.

Të dhënat e juaja do të ruhen ne konfidencialitet të plotë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat