Një burrë shkon në KEDS dhe paguan rrymën me monedha 2 euroshe, 500 prej tyre të falsifikuara

Kronikë e zezë

Një burrë shkon në KEDS dhe paguan rrymën me monedha 2 euroshe, 500 prej tyre të falsifikuara

Më: 1 dhjetor 2023 Në ora: 09:08
Foto ilustrim

Një rast i falsifikimit të parave është raportuar në Shtërpcë.

Siç njofton Polica,  një zyrtare e KEDS-it ka informuar se një klient mashkull kosovar ka kryer pagesë ku gjatë numërimit kanë dalë 500 monedha nga 2€ të falsifikuara.

Monedhat janë konfiskuar dhe rasti është duke u hetuar.

“Shtërpcë 30.11.2023 – 13:50. Ankuesja femër mashkull kosovare zyrtare e KEDS-it ka informuar se një klient mashkull kosovar ka kryer pagesë ku gjatë numërimit kanë dal 500 monedha nga 2€ të falsifikuara. Monedhat janë konfiskuar dhe rasti është duke u hetuar”, thuhet në raportin e policisë. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat