Policia gjobitë me 200 euro shoferin në Ferizaj

Kronikë e zezë

Policia gjobitë me 200 euro shoferin në Ferizaj

Më: 20 prill 2024 Në ora: 18:19
Foto ilustrim

Policia e Komunikacionit Rrugor në Ferizaj, të shtunën ndaloi shoferin 27 vjeçar, me inicialet D.M, i cili po drejtonte veturën nën ndikimin e alkoolit.

I dyshuari mashkull kosovar që po drejtonte veturën në magjistralen Ferizaj – Prishtinë.

Më saktë në fshatin Prelez, pas testimit ka rezultuar me 0.85 promila.

Ndaj tij policia i ka shqiptuar një gjobë kundërvajtëse prej dyqind euro, dy (2) pikë negative, dhe për tre muaj masë mbrojtëse, heqje e patentë shoferit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat