Policia operacion me AKI-në - kapet drogë në vlerë prej rreth 70 mijë eurosh, arrestohen katër persona

Kronikë e zezë

Policia operacion me AKI-në - kapet drogë në vlerë prej rreth 70 mijë eurosh, arrestohen katër persona

Më: 21 prill 2024 Në ora: 09:52
Droga e sekuestruar

Katër persona të dyshuar dërgohen në mbajtje, ka njoftuar policia. Atyre u është konfiskuar drogë në vlerë rreth 70 mijë euro. Sekuestrohen dëshmi tjera relevante gjatë operacionit antidrogë.

“Policia e Kosovës (PK) në bashkëpunim me Agjencinë e Kosovës për Inteligjencë (AKI) dhe prokurorinë, pas një pune intensive operative dhe hetimore në terren kanë arrit të realizojnë identifikimin e katër (4) personave të dyshuar në drejtim të veprës penale “Blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikeve”. Lidhur me rastin është njoftuar Prokuroria dhe në vazhdën e operacionit policor me autorizim nga prokurori/ja kujdestare është realizuar kontrolli i shtëpisë së të dyshuarit me iniciale (S. S.) në fshatin “Grekoc” të Suharekës dhe gjatë kontrollit si prova/dëshmi materiale janë sekuestruan si në vijim:

Pesë (5) paketime të mbushura me substancë të dyshuar narkotike e llojit Marihuanë me peshë 50.600

Kilogram ( Pesëdhjetë kilogram e 600 gram).

Një (1) pushkë gjuetie dhe 30 fishek.

Një (1) diviar.

Një (1) veturë,.

Një (1) telefon Samsung me kartela të operatorëve Vala dhe Ipko.

Një (1) peshore digjitale.

Para të Gatshme, (1425) Njëmijë e katërqind e njëzet e pesë Euro.

Një (1) Iphone 12 pro.

Një (1) telefon Samsung.

Një (1) telefon Iphone XS.

Një (1) Telefon Nokia.

Një (1) veturë BMW.

Të dyshuarit e arrestuar janë intervistuar në prezencë të avokatit mbrojtës dhe me vendim të prokurorit të shtetit ndalohen për 48 orë për procedura të mëtejme ligjore.

Vlera e substancës së dyshuar narkotike e cila është konfiskuar është rreth 70.000.00 euro.

Image
Paratë e konfiskuara
commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat