Plagosja në Prizren, 11 persona të përfshirë në mosmarrëveshje

Kronikë e zezë

Plagosja në Prizren, 11 persona të përfshirë në mosmarrëveshje

Më: 23 maj 2024 Në ora: 10:02
Foto ilustrim

11 persona janë të përfshirë në mosmarrëveshjen që ndodhi mbrëmë në Prizren ku u plagos një person.

Sipas raportit policor, viktima ka raportuar se derisa ishte së bashku me dy persona, pas një mosmarrëveshje janë sulmuar me mjete të forta dhe armë, nga tetë të dyshuar.

“Dy nga viktimat kanë pranuar tretman mjekësor dhe më pas njëri nga ta është liruar, ndërsa tjetri është transferuar për trajtim të mëtutjeshëm.

Në vendin e ngjarjes në dy lokacione janë gjetur dhe konfiskuar tre gëzhoja. Me vendim të prokurorit është  bërë bastisja në dy lokacione, ku gjatë kontrollit është hasur dhe arrestuar njëri nga të dyshuarit meshkuj kosovarë, po ashtu është hasur dhe një kamionetë që dyshohet se është përdorur në kryerjen e veprës ku brenda saj janë gjetur dhe konfiskuar 37 fishekë që dyshohet të jenë të armës me gaz. Pas intervistimit me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat