Kurrë s’e mohoj kombin

Kultura

Kurrë s’e mohoj kombin

Nga: Zymer Mehani Më: 27 janar 2022 Në ora: 08:45
Zymer Mehani

Kishë edhe xhami kam kombin shqiptar
Etnia nuk matet me asnjë kandar

Shqiptarë qemë dhe jemi si dje, edhe sot
Besojmë shqiptarisht, kemi veç një Zot

-Me asnjë thesar nuk matet liria
As drejtësia s’matet,- e tha Perëndia

Me pasuri, mall, kurrë nuk matet jeta
Me ar as argjend s’ blihet e vërteta

Kurrë s’e mohoj kombin, gjuhën, Skënderbeun
Se veç një Zot kam - FLAMURIN-ATDHEUN

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat