Sot bëhet spërkatje kundër insekteve në Kumanovë

Kumanova

Sot bëhet spërkatje kundër insekteve në Kumanovë

Më: 17 gusht 2018 Në ora: 10:13
Ilustrim

Në parkun tek pishina e mbyllur e qytetit në Kumanovë, sot do të bëhet spërkatje kundër insekteve.

Komuna e Kumanovës porosit qytetarët që të jenë të kujdesshëm dhe t’i ikin qëndrimit të gjatë në hapësirat ku do të bëhet spërkatje.

Të hënën dhe të martën, në rajonin e qytetit do të bëhet dezinsektim kundër rriqrave, me qëllim që të parandalohet përhapja e sëmundjeve ngjitëse.

Me dezinsektimin do të përfshihen hapësirat e gjelbra dhe me lule të qytetit, institucionet publike, sheshi dhe parku i qytetit.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat