Veseli: Në Kroin e Vitakut do ta nisim bashkimin e Mitrovicës

Mitrovica

Veseli: Në Kroin e Vitakut do ta nisim bashkimin e Mitrovicës

Më: 25 shtator 2019 Në ora: 21:22
Kadri Veseli

Kandidati i PDK-së për Kryeministër, Kadri Veseli, ka vizituar lagjen Kroi i Vitakut, nga ku ka thënë se do ta nis bashkimin e Mitrovicës.

Veseli ka theksuar se sa të jenë gjallë bijtë e Shalës dhe stërnipat e Isë Boletinit, bijtë e Drenicës dhe stërnipat e Azem Galicës, Mitrovica kurrë nuk ndahet.

“Me banorët e guximshëm të lagjes Kroi i Vitakut, aty ku do ta nisim bashkimin e Mitrovicës. Kemi sakrifikuar shumë që Kosova të jetë e çliruar dhe Mitrovica e bashkuar. Dhe, të jeni të sigurt, që sa të jenë gjallë bijtë e Shalës dhe stërnipat e Isë Boletinit, bijtë e Drenicës dhe stërnipat e Azem Galicës, Mitrovica kurrë nuk ndahet. Bashkim dhe jo ndarje duhet të ketë edhe rreth vizionit tonë për të ndërtuar një të ardhme më të mirë. Për një Kosovë pa korrupsion e nepotizëm, me shanse të barabarta për të gjithë, me ekonomi të fuqishme, me vende pune të qëndrueshme dhe me rininë tonë që jeton këtu. Fitoren e Partisë Demokratike të Kosovës, më 6 tetor do ta festojmë edhe te Kroi i Vitakut”, ka shkruar Veseli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat