​Erërat dëmtojnë kulmin e shkollës “Shaban Idrizi” në Zhabar, nesër s’mbahet mësim

Mitrovica

​Erërat dëmtojnë kulmin e shkollës “Shaban Idrizi” në Zhabar, nesër s’mbahet mësim

Më: 5 nëntor 2023 Në ora: 19:22
Foto nga vendi i ngjarjes

Drejtoresha e Arsimit në Komunën e Mitrovicës, Drita Kadriu ka njoftuar se nesër në SHFMU “Shaban Idrizi” në Zhabar, nuk do të mbahet procesi i rregullt mësimor, për shkak të dëmtimeve të objektit nga erërat e forta.

Ajo në një postim në Facebook ka bërë të ditur se si pasojë e erërave të forta është dëmtuar pjesa më e madhe e kulmit të objektit shkollor.

Kadriu ka theksuar se nxënësit dhe prindërit do të njoftohen me kohë për vazhdimin e procesit mësimor.

Postimi i plotë:

Njoftim

Të nderuar nxënës, mësimdhënës dhe prindër të SHFMU "Shaban Idrizi" në Zhabar,

Për arsye se erërat e forta e kanë hequr pjesën më të madhe të kulmit të shkollës, ju njoftojmë se mësimi nesër nuk do të zhvillohet.

Për hapat e mëtejmë do të ju njoftojmë me kohë përmes menaxhmentit të shkollës.

E falënderoj Policinë e Kosovës si dhe zjarrfikësit për intervenimin e tyre.

Gjithashtu e falënderoj edhe sekretarin e shkollës dhe stafin teknik që me përkushtim profesional në këto situata të vështira për shkollën ishin në shkollë në krye të detyrës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat