Policia kontrollon qendrat tregtare në Mitrovicë nëse po respektohen masat

Mitrovica

Policia kontrollon qendrat tregtare në Mitrovicë nëse po respektohen masat

Më: 7 shtator 2021 Në ora: 14:19
Policia kontrollon qendrat tregtare në Mitrovicë nëse po respektohen masat

Policia e Kosovës ka kontrolluar qendrat tregtare në jug të Mitrovicës nëse po respektohen masat për parandalimin e përhapjes së pandemisë.

Policia ka thënë se bazuar në gjendjen faktike ka rezultuar të jetë në përputhje me masat e rekomanduara sipas protokolleve të parapara për mbrojtjen ndaj pandemisë.

Ndaj personave apo subjekteve tjera të cilët nuk zbatojnë masat e parapara, policia është zotuar se do të ndërmarrë masa sipas autorizimeve ligjore të parapara me Ligjin per parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19.

Gjithashtu, Policia e Kosovës ka apeluar te qytetarët që t’u përmbahen rregullave dhe të respektojnë masat e parapara për parandalimin dhe luftimin pandemisë COVID-19.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat