Fqinji i Vjosa Osmanit, thotë se ajo nuk e meriton pozitën e Presidentes

Mitrovica

Fqinji i Vjosa Osmanit, thotë se ajo nuk e meriton pozitën e Presidentes

Më: 14 prill 2022 Në ora: 23:50
Vjosa Osmani sot në Mitrovicë

Me pankarta e duartrokitje po i urojnë mirëseardhje presidentes së Kosovës.

Nxënësit e shkollës ku vijoi mësimet po prisnin me padurim shefen e shtetit, që të enjten qëndroi për vizitë në vendlindjen e saj, Mitrovicën e Jugut.

Me këtë organizim u impresionua Vjosa Osmani, teksa i përshendeste të gjithë nxënësit një nga një.

Me shumë prej tyre zhvillonte edhe biseda.

Kjo pritje jashtë shkollës nuk do të ishte mirëseardhja e vetme për Osmanin, brenda e prisnin ata që i dhanë njohuritë e para mësimore.

Kujdestari i klasës së saj kishte edhe një dhuratë që e bëri nostalgjiken nxënësen, që tash drejton shtetin.

Këto fjalë e kthyen në kohë Osmanin, ku tregoi edhe për vështirësitë e saj si nxënëse.

Presidentja e vendit këtu u sfidua edhe me pyetje nga nxënësit.

Por, kaq i gëzuar me praninë e saj në vendlindje nuk u shpreh edhe një ish-fqinj i saj.

Por deklarata si këto nuk po i pëlqejnë një qytetari tjetër të Mitrovicës.

Megjithatë një pritje dinjitoze i organizoi i pari i qytetit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat