Bie niveli i ujit në Liqenin Akumulues të Mitrovicës

Mitrovica

Bie niveli i ujit në Liqenin Akumulues të Mitrovicës

Më: 8 gusht 2022 Në ora: 13:21
Liqeni Akumulues në Mitrovicë

Veprimtari Halit Barani, i ka publikuar disa fotografi ku shihet se ka rënë dukshëm niveli i ujit në Liqenin Akumulues në Mitrovicë.

Kjo si pasojë e ndaljes së zakonshme të rrjedhës nga Liqeni i Ujmanit.

Liqeni Akumulues në Mitrovicë varet nga Liqeni i Ujmanit, i cili shkarkohet në Ibër që njihet si “brana”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat