Rrënohet një objekt i ndërtuar pa leje në pronën e Komunës së Mitrovicës

Mitrovica

Rrënohet një objekt i ndërtuar pa leje në pronën e Komunës së Mitrovicës

Më: 14 shtator 2022 Në ora: 22:49
Pamje nga rrënimi i objektit

Inspekcioni në komunën e Mitrovicës e ka rrënuar një objekt i cili ka qenë i ndërtuar pa leje në pronën komunale.

Kjo u bë e ditur nga drejtori Valon Brahimi.

Brahimi tha se inspektorët komunal të ndërtimit kanë zbatuar një vendim nga Drejtoria për Urbanizëm.

“Sot inspektorët komunal të ndërtimit kanë zbatuar vendimin e DPU duke rikthyer ligjshmërinë një një pjesë të qytetit! Vlenë të theksohet fakti që ka pasur mirëkuptim me ish-shfrytëzuesin e objektit të “Cambridge school” e cila ishte ndërtuar kohë më parë pa leje në pronë komunale. I njejti ka qenë bashkëpunues gjatë tërë procedurave deri të ekzekutimi i vendimit. Punë rreth rrënimit po i kryen kompania e kontraktuar nga Komuna e Mitrovicës” – tha Brahimi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat