Prokuroria: Vrasja e 65-vjeçarit ishte e dhunshme dyshohet se u krye me mjet të mprehtë

Mitrovica

Prokuroria: Vrasja e 65-vjeçarit ishte e dhunshme dyshohet se u krye me mjet të mprehtë

Më: 11 janar 2023 Në ora: 15:22
Prokuroria Themelore në Mitrovicë

Prokuroria Themelore në Mitrovicë ka lëshuar komunikatë për media për vrasjen e një 65-vjeçarit dje në Mitrovicë. Prokuroria njofton se viktima që u gjet i vrarë brenda Shoqatës së të Shurdhërve në Mitrovicë ka qenë anëtar i saj. Lidhur me rastin nuk është identifikuar akoma asnjë person i dyshuar.

Sipas prokurorisë vrasja është e dhunshme dhe sipas ekspertit mjeko-ligjor që ka dalur në vend ngjarje, dyshohet se vdekja ka ardhur si pasojë e disa goditjeve me një mjet të mprehtë.

“Prokurori kujdestar ka dalur në vendin e ngjarjes, dhe ka urdhëruar që trupi i pajetë i viktimës të dërgohet për autopsi në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë”, njofton prokuroria.

Gjithashtu, prokuroria thekson se deri më tani nuk ka të identifikuar persona të dyshuar për këtë rast.

“Por prokurori i shtetit në koordinim me policinë janë duke zhvilluar hetime intensive në mënyrë që të identifikohet kryerësi i veprës penale “Vrasja”, me qëllim të arrestimit dhe vënies para drejtësisë”, përfundon njoftimi.

Media pak më parë raportoi se 65-vjeçarit të vrarë iu dha lamtumira sot në varrezat në Shipol të Mitrovicës.

Motivet e vrasjes mbeten të paqarta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat