​Në Mitrovicë sot më qetë por dëmet janë të mëdha

Mitrovica

​Në Mitrovicë sot më qetë por dëmet janë të mëdha

Më: 20 janar 2023 Në ora: 12:04
Mitrovicë

Reshjet e shumta të shiut në qytetin e Mitrovicës kanë vërshuar shumë shtëpi të kësaj komune, duke shkaktuar dëme të mëdha.

Nënkryetari i kësaj komune, Arian Tahiri, ka bërë të ditur për KosovaPress se në raport me ditën e djeshme, situata sot është më e qetë.

"Sot është më qetë. Niveli i ujit në lumenjtë Ibër dhe Lushtë ka filluar me ra. Përveç në lagjet "Fidanishte", "Adem Voca" dhe një pjesë në "Bair", në përgjithësi situata është më e qetë sesa dje. Të gjitha ekipet ndodhen në terren dhe janë duke punuar në pastrimin e rrugëve dhe evitimin e rrezikut për qytetarët", ka thënë Tahiri.

Për shkak të situatës më të re të krijuar në këtë komunë shkollat sot nuk kanë mbajtur mësim.

Aktualisht reshjet janë ndalur në këtë qytet, por që mund të ketë rrezik nëse ato vazhdojnë

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat