Shishja më e shtrenjtë e uiskit, ja për sa shitet në ankand - Bota Sot
Shishja më e shtrenjtë e uiskit, ja për sa shitet në ankand

Ndryshe

Shishja më e shtrenjtë e uiskit, ja për sa shitet në ankand

Më: 20 janar 2019 Në ora: 20:08
Edinburgh

Gjatë një ankandi që është zhvilluar në Edinburgh të Skocisë, është dhënë oferta prej 1.1 milionë dollarësh, për shishen për të shtrenjtë të uiskit ndonjëherë.

Pija alkoolike e ambalazhuar para 60 vitesh, që vjen nga prodhuesi The Macallan Valerio Adami që është themeluar më 1926, ka thyer rekord për shumën rekorde të ofruar për një uiski.

Kjo shishe speciale, me tiketat që tregon se është konservuar në mënyrë adekuate, ka qëndruar në kushte të favorshme ekspozimi, pa ajër dhe larg ndriçimit të tepruar.

Lajmi që tregon për shitjen e kësaj shisheje uiski në çmim rekord, nuk tregon se kush është blerësi që do ta bëjë atë pjesë të koleksionit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...