Shpirtra dhe zhurma misterioze, këto vende janë të mallkuara - Bota Sot
Shpirtra dhe zhurma misterioze, këto vende janë të mallkuara

Ndryshe

Shpirtra dhe zhurma misterioze, këto vende janë të mallkuara

Më: 18 mars 2019 Në ora: 20:55
Foto

Bhangar Hisari-Indi

Një vend që ka një histori të cuditshme dhe që ndodhet midis Jaipur dhe Alëar. Sipas gojëdhënave një mjeshtër I magjisë së zezë Singhia kishte thënë se të gjithë do të vdesin dhe shpirtrat do të burgosen deri në pafundësi në këtë vend. Gjëja më e cuditshme është se cdo shtëpi që ndërtohet I rrëzohet catia dhe prandaj ato ndërtohen pa cati. Ky vend nuk vizitohet natën dhe pas perëndimit të diellit është e ndaluar.

Varret Highgate-Londër

Një vend që ndodhet në veri të Londrës është një nga varret më popullore. Ky varr është I përbërë nga dy pjesë, lindje dhe perëndim. Në këtë varr të famshëm të Anglisë janë të varrosur rreth 170 mijë vetë .

Kështjella Berry Pomeroi- Angli

Kjo kështjellë është ndërtuar në Pomeroi nga familja Pomeroi që në shekullin e 12-të dhe mendohet se ka fantazma. Në kështjellë thuhet se shëtisin shpirtrat e zonjës së bardhë dhe zonjës blu. Thuhet se zonja e bardhë është motra e familjes Pomeroi e cila është mbyllur në burgjet e kështjellës, është lënë e uritur dhe që vdekja I ka ardhur në këtë burg.

Universiteti Ohio-Amerikë

Ky kampus është vendi I mallkuar I gjithë shtetit. Në këtë kampus ndodhen pesë varre të ndryshme dhe që simboli I djallit është bërë pentagrami, dhe që rektorët kanë ngelur në mes të gjithë kësaj.

Point Hick-Australi

Në një natë Robert Grace Christoferson kishte humbur në një mënyrë misterioze që zhurma e cizmeve të tij dëgjohet akoma. Fantazma e kujdestarit ende ndricon krahët dhe I pastron ato, thote legjenda e këtij vendi.

Hoteli Koronado-Kaliforni

Një histori që filloin në vitin 1982, ku një grua kishte bërë regjistim në hotel dhe ku kishte pritur burrin e saj. Duke e pritur burrin për një kohë të gjatë gruaja është gjetur e vdekur tek shkallët, por bashkëshorti I saj akoma nuk ishte bërë I gjallë. Që atë ditë punonjësit e hotelit tregojnë për një grua që ishte e veshur me të zeza dhe që ishte e zbehur në fytyrë ngjitej sa lart poshtë nëpër shkallë.

Burgu Alcatras-San Francisko

Burgu më I famshëm I Amerikës. Ky burg është I famshëm për shkak se njihet për disiplinën që ka dhe për dënimet që u jepen të dënuarve. Historia me e madhe në lidhje me Alcatras është se në mes të natës dëgjohen zhurma e mbylljes së dyerve të qelive si dhe klithmat e të burgosurve.

Tuneli I klithmës-Ujëvara e Niagarës

Historia e tunelit nis rreth shekullit njëzet dhe tregon për historinë e një shtëpie që mori flakë në atë vend. Një vajzë e vogël të cilës I kishin marrë flakë rrobat e saj dhe që në mes të tunelit ajo ka vdekur. Sipas gojëdhënave nësë mdez nje zjarr në tunel do të dëgjohen klithmat e vajzës së vogël.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...