E pazakontë/Lind foshnja me katër këmbë dhe tre krahë - Bota Sot
E pazakontë/Lind foshnja me katër këmbë dhe tre krahë

Ndryshe

E pazakontë/Lind foshnja me katër këmbë dhe tre krahë

Më: 16 janar 2020 Në ora: 09:08
Pamje nga video

Kjo foshnjë në Indi, ka lindur me katër këmbë dhe tre duar. Foshnja është binjake me një bebe mashkull që rezultoi të jetë plotësisht i shëndetshëm.

Bebet ishin nisur për të qenë binjakë të ngjitur por fatmirësisht njëri prej tyre ka dalë plotësisht i shëndetshëm.

Rasti i binjakëve të ngjitur përfundon me operacione të posaçme që shërbejnë për t’i ndarë ata dhe nuk janë të shpeshta rastet kur operacionet rezultojnë me sukses.

Në një rast të tillë e vetmja zgjidhje është eleminimi I gjymtyrëve të tepërta tek foshnja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat