Vonesë fluturimi, stafi realizojnë një lojë interesante për të argëtuar pasagjerët - Bota Sot
Vonesë fluturimi, stafi realizojnë një lojë interesante për të argëtuar pasagjerët

Ndryshe

Vonesë fluturimi, stafi realizojnë një lojë interesante për të argëtuar pasagjerët

Më: 30 janar 2018 Në ora: 10:50
Pamje nga video

Për shumë njerëz, vonesat në aeroplan është ndër situatat më frustruese për të duruar.

Pritjet e gjata, të qarat e fëmijëve, por edhe mendimi se mund të humbas takimet e planifikuara – mund të bëhet makthi më i keq i çdo pasagjeri.

Por disa udhëtarë kanë arritur, së paku kanë tentuar, për të tejkaluar këtë ndjenjë të pasagjerëve, falë disa argëtimeve në fluturim.

Kanë qenë stafi i EasyJet në rrugën e vonuar Gatwick për në Edinburg të cilët realizuan një garë në mes të dy palëve – me ekipin më të shpejtë për të zbuluar letrën e tualetit, pa e këputur – që si shpërblim do të kishin nga një pije falas.

Fluturimi ishte vonuar për dy orë në sajë të një gabimi kompjuterik dhe pasagjerët u transferuan në një tjetër për të rifilluar udhëtimin e tyre. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test