Zbulohet “peshku-mi” - Bota Sot
Zbulohet “peshku-mi”

Ndryshe

E martë, 16 tetor 2018

Zbulohet “peshku-mi”

Më: 31 maj 2018 Në ora: 18:15
Peshku-mi

Shkencëtarët kinezë thonë se kanë zbuluar 30 lloje të reja të shtazëve në thellësi të oqeaneve, të cilat deri më tash nuk janë parë asnjëherë.

Në mesin e gjallesave të sapo zbuluara, më së shumti vëmendje tërheq “peshku mi”, një lloj peshku i verbër me sy dhe vesh të mëdhenj.

Peshku është xhiruar derisa po notonte para kamerës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test