Peshkatari shpëton foshnjën 18 muajsh, historia që ka befasuar botën - Bota Sot
Peshkatari shpëton foshnjën 18 muajsh, historia që ka befasuar botën

Ndryshe

Peshkatari shpëton foshnjën 18 muajsh, historia që ka befasuar botën

Më: 5 nëntor 2018 Në ora: 15:43
Foto ilustrim

Një peshkatar nga Zelanda e Re i shpëtoi jetën e një foshnjës vetëm 18-muajsh në oqean. Historia ka pushtuar faqet e para të mediave dhe është cilësuar si një mrekulli e çuditshme, shkruan BBC.

Gus Hutt po peshkonte kur vuri re diçka që po pluskonte mbi ujë. Ai fillimisht mendoi se ishte një kukull.

“Mendova se ishte një kukull. Edhe kur e kapa për krahu, sërish mendoja se ishte kukull. Fytyra dukej si porcelan. Por më pas lëshoi zë dhe mendova: Oh Zot, qenka foshnje dhe qenka gjallë”, tregoi Hutt.

“Mendoj se kishte shumë fat ai fëmijë. Një minutë më vonë dhe nuk do e shihja më”, shtoi ai.

Por si përfundoi foshnja në ujë? Familja e tij kishte shkuar për kamping në plazh dhe kishte ngritur çadrën. Por foshnja ishte arratisur nga çadra duke hapur zinxhirin. Më pas ishte nisur drejt oqeanit, i entuziazmuar pasi po shihte ujin.

Mamaja e fëmijës thotë se u shokua, por më pas u lumturua.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...