E pabesueshme: Tërheq anijen me dhëmbë - Bota Sot
E pabesueshme: Tërheq anijen me dhëmbë

Ndryshe

E pabesueshme: Tërheq anijen me dhëmbë

Më: 20 nëntor 2018 Në ora: 17:45
Oleg Skjavic nga Ukraina

Oleg Skjavic nga Ukraina theu rekordin kombëtar të vendit të tij dhe aktualisht është duke pritur që komisioni të vendosë nëse ndërmarrja e tij do të regjistrohet në librin e rekordeve të Guinness.

Ai tërhoqi me dhëmbë një anije me peshë 614 tonësh dhe e tërhoqi atë në bregdet për një total prej 16 metrash. Rekordi i mëhershëm ishte 15 metra.

Oleg është një nga njerëzit më të fuqishëm në botë. Por ky rekord nuk është vetëm një reflektim i forcës së tij të madhe fizike, por tregon se ky ukrainas ka aftësi të tjera.

Përveç "muskujve" dhe dhëmbëve, Oleg lëvizi anijen me aftësi të veçantë dhe fuqi të pabesueshme të vullnetit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...