Zhvarrosin dhe rivarrosin një person, ngrihet aktakuzë - Bota Sot
Zhvarrosin dhe rivarrosin një person, ngrihet aktakuzë

Peja

Zhvarrosin dhe rivarrosin një person, ngrihet aktakuzë

Më: 27 dhjetor 2018 Në ora: 16:13
Ilustrim

Prokuroria Themelore në Pejë ka ngritur aktakuzë kundër M.A. dhe F.H. për vepër penale dëmtim i varreve apo kufomave.

Sipas aktakuzës, i pandehuri M.A. si kryetar i KBI-Pejë, në kundërshtim me rregulloren komunale mbi varrezat, i jep urdhër dëshmitarit I.A. për zhvarrimin dhe rivarrimin e të ndjerit T.G. ashtu që i njëjti në prezencën e të pandehurit F.H. sekretar i KBI-së në Pejë, bën zhvarrosjen dhe rivarrosjen pa i përfillur procedurat përkatëse administrative. 

Prokurori i çështjes me rastin e ngritjes së aktakuzës, i ka propozuar gjykatës që të pandehurit t’i shpallë fajtorë dhe t’i dënojë sipas ligjit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...