LAJMI I FUNDI: Zbulohet se kush ishte cak i sulmit me armë zjarri në Pejë, ja emri! - Bota Sot
LAJMI I FUNDI: Zbulohet se kush ishte cak i sulmit me armë zjarri në Pejë, ja emri!

Peja

LAJMI I FUNDI: Zbulohet se kush ishte cak i sulmit me armë zjarri në Pejë, ja emri!

Më: 31 dhjetor 2018 Në ora: 00:26
Pamje nga vendi i ngjarjes

Në orën 22:15 në qytetin e Pejës, saktësisht në rrugën “Uesli Klark” ka ndodhur një incident me armë zjarri.

Në drejtim të një veture ku ndodheshin dy qytetarë, persona të panjohur kanë shtënë me armë zjarri.

Mësohet se në veturë ishte Besim Lajçi, i cili edhe po voziste, ndërsa shoqëruesi i tij ishte, Xhevdet Kelmendi. Ky i fundit ishte edhe cak i sulmit, por që nuk ka marrë ndonjë lëndim trupore. Derisa Lajçi është plagosur dhe po vazhdon të marr tretman mjekësor, ku sipas policisë i njëjti është jashtë rrezikut për jetë.

Ndryshe, media ka raportuar pak më parë se vetura e personave të cilët janë në ndjekje nga Policia e Kosovës është gjetur e djegur afër një shkolle. Ndërsa rasti vazhdon të hetohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...