Therje me thikë në Pejë, kërkohet paraburgim për të dyshuarin - Bota Sot
Therje me thikë në Pejë, kërkohet paraburgim për të dyshuarin

Peja

Therje me thikë në Pejë, kërkohet paraburgim për të dyshuarin

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 09:49
Prokuroria Themelore në Pejë

Prokuroria Themelore në Pejë ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Pejë, caktimin e paraburgimit për të pandehurin, F.Q., me dyshimin se i njëjti kishte për të kryer veprën penale “Vrasja në tentativë”.

Prokuroria Themelore e Pejës nëpërmjet një komunikate ka sqaruar se ka marrë aktvendim për fillimin e hetimeve, ndaj të pandehurit F.Q., në drejtim të veprës penale të lartcekur, për shkak se me datën 9 shkurt të këtij viti, rreth orës 22:00, në qytetin e Pejës, i pandehuri F.Q., pas një mosmarrëveshje paraprake me të dëmtuarin U.G., nxjerr nga xhepi një thikë dhe e godet atë në mollëzën e faqes se majtë, duke i shkaktuar lëndime të rënda trupore dhe të rrezikshme për jetën.

Seanca dëgjimore për caktimin e kësaj mase pritet të mbahet para gjyqtarit të procedurës paraprake.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...