Në Pejë sekuestrohen 1600 kg mish - Bota Sot
Në Pejë sekuestrohen 1600 kg mish

Peja

Në Pejë sekuestrohen 1600 kg mish

Më: 22 shkurt 2019 Në ora: 18:38
Foto ilustrim

Prokuroria Themelore e Pejës, ka bastisur gjatë ditës së sotme gjashtë lokacione, në të cilat dyshohet se janë shitur produkte të dëmshme ushqimore.

Këto bastisje kanë qenë në koordinim me Policinë e Kosovës, përkatësisht  Stacionin Policor në Pejë.

“Gjatë kësaj bastisja në të cilën kanë marrë pjesë edhe zyrtarët e Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë, janë sekuestruar dhe shkatërruar rreth 1,600 kg mish, për të cilat palët nuk posedonin leje përkatëse dhe nuk i plotësonin kushtet adekuate higjienike”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë Themelore të Pejës.

Prokuroria Themelore në Pejë ka kërkuar nga të gjithë ata që kanë informacione për ushtrimin e veprimtarive ilegale t'i paraqesin në organet e hetuesisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...