Protestë kundër laurës në Grykën e Rugovës - Bota Sot
Protestë kundër laurës në Grykën e Rugovës

Peja

Protestë kundër laurës në Grykën e Rugovës

Më: 8 prill 2019 Në ora: 11:46
Protestë kundër laurës në Grykën e Rugovës

Sot në qendër të qytetit të Pejës mbahet protestë masive kundër ndërtimit të laurës në Grykën e Rugovës.

Komuniteti i zonës së Rugovës dhe qytetarët e Pejës në përkrahjen e shoqërisë civile organizojnë këtë protestë në  shenjë pakënaqësie për veprimet e institucioneve në ndërtimin e laurës (rampës) në Grykën e Rugovës pa diskutime paraprake dhe pa ditur se për çka po ndërtohet ajo.

Banorët e shohin këtë si një kufizim të zhvillimit të kësaj zone dhe qasje të lirë të qytetarëve në këtë zonë turistike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat