Ky është personi që merr çertifikatën e parë të legalizimit të pronave në Pejë

Peja

Ky është personi që merr çertifikatën e parë të legalizimit të pronave në Pejë

Më: 25 dhjetor 2019 Në ora: 06:50
Pamje nga dorëzimi i çertifikatës të parë të legalizimit

Rajan Arapi, drejtor në Drejtorinë për Urbanizëm dhe Mbrojtje të Mjedisit në  Komunën e Pejës ka bërë të ditur që nga sot fillon certifikimi për legalizimin e pronave.

Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, vet drejtori Arapi.

Ai ka thënë se i pajisuri me çertifikatën e parë mund të filloj proceduren e regjistrimit në Kadastër me ç’rast edhe bëhet posedues legal i saj.

“Sot zyrtarisht dorëzova çertifikaten e parë të legalizimit. Nga ky moment pronari i objektit fillon proceduren e regjistrimit në Kadastër me ç’rast edhe bëhet posedues legal i saj. Urime!”, ka shkruar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat