Bie numri i pacientëve me COVID-19 që po trajtohen në Spitalin e Pejës - Bota Sot
Bie numri i pacientëve me COVID-19 që po trajtohen në Spitalin e Pejës

Peja

Bie numri i pacientëve me COVID-19 që po trajtohen në Spitalin e Pejës

Më: 15 shtator 2020 Në ora: 08:46
Foto ilustrim

Ka disa ditë që në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, numri i pacientëve që po trajtohen me COVID-19 është në rënie. Kështu bëhet e ditur në raportin e spitalit, në të cilin thuhet se 32 pacientë janë aktualisht duke u trajtuar me COVID-19.

Sa i përket gjendjes së pacientëve, 1 pacient është në respirator, 19 pacientë janë me oksigjenoterapi dhe nga këta 6 pacientë janë në gjendje më të rëndë.

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 201 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësor, prej tyre 13 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat