40 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 8 në gjendje të rëndë

Peja

40 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 8 në gjendje të rëndë

Më: 6 nëntor 2020 Në ora: 08:47
Ilustrim

40 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 8 në gjendje të rëndë

40 pacientë të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës. 29 prej tyre janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi, ndërsa 8 nga ta janë në gjendje më të rëndë. Kështu bëjnë të ditur nga spitali.

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 229 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë, dhe nga këta, 24 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat