Në prag të festave të fundvitit, bizneset në Pejë ndriçojnë Qarshinë

Peja

Në prag të festave të fundvitit, bizneset në Pejë ndriçojnë Qarshinë

Më: 15 nëntor 2020 Në ora: 23:15
Qarshia në Gjakovë

Ky vit s’ishte si vitet e tjera, kjo për shkak të pandemisë COVID-19, derisa gjendja në Kosovë vazhdon të jetë e rëndë.

Ani pse në këtë kohë, jemi mësuar të shohim dhe të ndjejmë atmosferë festive në prag të festave të Vitit të Ri, tash është krejt ndryshe.

Por, për ta thyer sado pak këtë zymtësi, e për t’i dhënë ngjyrë e harmoni, këtij dimri të ftohtë, bizneset e Qarshisë në Pejë, kanë marrë vetëiniciativë që ta dekorojnë këtë pjesë.

Më ngjyra e drita, ata kanë ndriçuar Qarshinë, e çdo gjë duket aq bukur.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat