Muhaxheri: “Borea” finalizohet në fund të 2019 - Bota Sot
Muhaxheri: “Borea” finalizohet në fund të 2019

Peja

E shtunë, 17 nëntor 2018

Muhaxheri: “Borea” finalizohet në fund të 2019

Më: 8 nëntor 2017 Në ora: 21:28
Pejë

Borea të asocion me figurën e kryetarit të Pejës, Gazmend Muhaxheri dhe premtimet e tij të fuqishme që projekti do të jetësohet.

Kryetari i Pejës i cili në këto zgjedhje lokale morri besimin e pejanëve edhe për një mandat tjetër, në Rubikon ka thënë se nuk ka asnjë vonesë në këtë projekt.

“Jemi në përfundim të procesit. Kompania fituese e ka çuar menaxherin financiar, fillimisht ka qenë shumë i shqetësuar prej letrave që i kanë dërguar nga këtu, duke i thënë që nuk është i sigurt, pasi që ka ardhur e ka parë që është sigurt dhe ka thënë që këtu është më sigurt se në Londër”, ka thënë Muhaxheri.

Ai më tutje ka shtuar, “besoj që në fillim të vitit të ardhshëm do të fillojnë ndërtimet. 68 kabina do të jenë të gatshme dhe qytetarët do të mund të skijojnë në fund të vitit 2019”.

Muhaxheri theksoi se në mandatin e tij, Peja do të bëhet qendra më e madhe turistike.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test