Mjeku i dehur demolon pajisje në Istog - Bota Sot
Mjeku i dehur demolon pajisje në Istog

Peja

E shtunë, 17 nëntor 2018

Mjeku i dehur demolon pajisje në Istog

Më: 28 mars 2018 Në ora: 17:33
Foto ilustrim

Dje një mjek i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Istog ka shkuar i dehur në vend te punës dhe ka demoluar disa pajisje.

Rasti është raportuar nga një qytetar, i cili ka dërguar edhe disa fotografi të gjendjes se krijuar brenda objektit të QKMF-së.

Në fotografi shihen pjesë të thyera të qeramikës dhe gjësende të metalta e uniforma mjekësore të hedhura në tokë.

Rastin për kallxo e ka konfirmuar edhe drejtori i Shëndetësisë, Anton Gegaj.

Gegaj tha se janë të njoftuar rreth rastit në fjalë dhe bëri të ditur se me veprimet e mjekut po merret komisioni disiplinor.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test