Përkujtohen dëshmorët në Pejë - Bota Sot
Përkujtohen dëshmorët në Pejë

Peja

E martë, 20 nëntor 2018

Përkujtohen dëshmorët në Pejë

Më: 4 maj 2018 Në ora: 07:23
Homazhet bëhen me rastin e shënimit të Ditës së Dëshmorëve të kombit shqiptar dhe janë të organizuara nga Organizata e Veteranëve të UÇK-së në Pejë.

Sot nisin homazhet në të gjitha varrezat e dëshmorëve të komunës së Pejës.

Homazhet bëhen me rastin e shënimit të Ditës së Dëshmorëve të kombit shqiptar dhe janë të organizuara nga Organizata e Veteranëve të UÇK-së në Pejë.

Sipas agjendës, homazhe do të bëhen në më shumë se 40 vende të ndryshme.

Ndërkohë të shtunën është paraparë të mbahet edhe një akademi përkujtimore.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test