Ali Berisha emëron kryesinë e degës në Pejë - Bota Sot
Ali Berisha emëron kryesinë e degës në Pejë

Peja

E premte, 19 tetor 2018

Ali Berisha emëron kryesinë e degës në Pejë

Më: 28 korrik 2018 Në ora: 13:38
Ali Berisha

Nënkryetari AAK-së në nivel vendi dhe zëvendësministri i Shëndetësisë, Ali Berisha, i cili këto ditë ka marrë edhe drejtimin e degës së AAK-së në komunën e Pejës, ka publikuar sot kryesinë e re të degës së këtij subjekti në Pejë.

Në përbërjen e kryesisë së re të degës, shihen të kombinuar emra të rinjë dhe vjetër si nga mosha, ashtu edhe nga anëtarësia në këtë subjekt.

Kryesia e ngushtë përbëhet kryesisht nga emra të rinjë, të cilët pritet t’i japin rol jetës opozitare në komunën e Pejës në një kohë kur AAK synon që ta mbajë fokusin në Pejë, në mënyrë që të triumfojë në zgjedhjet e ardhshme lokale.

Tre nënkryetarët e parë të degës, që do ta pasojnë Ali Berishën janë Skender Radoniqi, Arbër Grabovci dhe Ergita Zajmi.

Kryetari i ri i degës së kësaj partie në Pejë, i cili pasojë Fatmir Gashin, Ali Berisha, ka thënë se ekipi i sotëm është ekipi fitues për Pejën.

Postimi nga Ali Berisha:

“Në bazë të kompetencave dhe autorizimeve që më ofron statuti, si Kryetar i degës së AAK-së në Pejë, sot ja kam propozuar Këshillit Drejtues të degës emërimet të cilat edhe u aprovuan njëzëri nga ky organ që është më i larti në organizimin e partisë;

Këta janë emrat dhe ky është ekipi fitues i Pejës;

Skënder Radoniqi - Nënkryetar

Arbër Grabovci - Nënkryetar

Ergita Zajmi - Nënkryetare

Blerim Nikqi - Nënkryetar

Sylë Muriqi - Nënkryetar

Feim Ademaj - Nënkryetar

Afrim Selimaj - Nënkryetar

Fisnik Dema - Sekretar i Përgjithshëm

Abdyl Lajqi - Anëtar i Kryesisë
Adil Maloku - Anëtar i Kryesisë
Agon Buquku - Anëtar i Kryesisë
Arbëresha Ajdini - Nallbani - Anëtare e Kryesisë
Ardian Berisha - Anëtar i Kryesisë
Arianit Demaj - Anëtar i Kryesisë
Arta Vokshi - Nallbani - Anëtare e Kryesisë
Avdullah Hoxha - Anëtar i Kryesisë
Bashkim Prelvukaj - Anëtar i Kryesisë
Beqir Kajtazi - Anëtar i Kryesisë
Besfort Gashi - Anëtar i Kryesisë
Besnik Desku - Anëtar i Kryesisë
Dardan Kelmendi - Anëtar i Kryesisë
Drin Veselaj - Anëtar i Kryesisë
Drita Krasniqi - Anëtare e Kryesisë
Drita Kukaj - Kelmendi - Anëtare e Kryesisë
Emine Gashi - Anëtare e Kryesisë
Fidan Abazi - Anëtar i Kryesisë
Florim Shala - Anëtar i Kryesisë
Galdim Krasniqi - Anëtar i Kryesisë
Gazmend Agusholli - Anëtar i Kryesisë
Gëzim Dervishaj - Anëtar i Kryesisë
Gëzim Krasniqi - Anëtar i Kryesisë
Hidajete Krasniqi - Anëtare e Kryesisë
Ismail Sadiku - Anëtar i Kryesisë
Kosovare Gjevukaj - Anëtare e Kryesisë
Kreshnik Spahija - Anëtar i Kryesisë
Labinot Panxha - Anëtar i Kryesisë
Lulëzim Blaka - Anëtar i Kryesisë
Nazlije Asllanaj - Anëtare e Kryesisë
Nazmi Krasniqi - Anëtar i Kryesisë
Nora Taraku - Anëtare e Kryesisë
Sadri Murtezaj - Anëtar i Kryesisë
Shkelzen Ahmetgjekaj - Anëtar i Kryesisë
Shyqri Mema - Anëtar i Kryesisë
Vera Kolgjeraj - Anëtare e Kryesisë
Vjendita Kelmendi - Gërgoci - Anëtare e Kryesisë
Yll Tigani - Anëtar i Kryesisë
Zize Haklaj - Veselaj - Anëtare e Kryesisë
Ardit Gërvalla - Kryetar i ARK-së
Na shkoftë mbarë!
Ali Berisha - Kryetar i AAK-së, Pejë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test