Dasma bllokon komunikacionin në Deçan - Bota Sot
Dasma bllokon komunikacionin në Deçan

Peja

Dasma bllokon komunikacionin në Deçan

Më: 9 gusht 2018 Në ora: 09:10
Deçan

Komunikacioni i dendur gjatë stinës së verës bëhet edhe më kompleks kur i shtohen dasmat dhe xhirimet e tyre që shpesh herë edhe mund të bllokojnë qarkullimin e mjeteve.

Një dukuri e tillë është hasur në qendër të Deçanit, kur kolonat e makinave përgjatë magjistrales Pejë-Deçan-Gjakovë, nga Ura e Demës e deri në hyrje të Carrabregut, kishin bllokuar qarkullimi në rrethrrotullim ishte bllokuar për xhirim të dasmës.

Për rreth shihen vetura të tjera që kanë vështirësi në qasje në komunikacion, përderisa veturat e dasmorëve kalojnë duke u xhiruar gjatë rrugëtimit të tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...