Kreshnik (Brahim) Rama

Perkujtime

E hënë, 15 gusht 2022

Kreshnik (Brahim) Rama

Më: 22 prill 2021 Në ora: 00:02
Kreshnik (Brahim) Rama

Shumë të vështirë e kemi të shkruajmë përkujtimin për ty Kreshnik,

Na mungojnë fjalët dhe ngrohtësia jote. U ndave nga ne në moshën më të mirë për të jetuar ëndrra për jetën, kur ne të gjithë kishim nevojë për ty! Ne sot ecim me kokën lart e me plot krenari, me veprat dhe miqësinë që ti i le pas.

Hija jote gjithmonë na mbulon, mallin dhe dhimbjen do ta ndajmë mes lotëve dhe heshtjes.

Të kujton: Halla Ajna me Bashkëshortin Isa Gjoshi, me fëmijët Merita, Melia, Fana, Filloreta, Blerta, Besforti, Bledari

 

 

Kresh Dajë, të shkruaj për ty e kam shumë të vështirë.

Si përherë malli më tradhton, e shkronjat nuk e thonë dot atë që zemra ime e ndjen.

Çdo shkronjë për mua është bërë oqean!

Prandaj, unë i ruaj në thellësinë time kujtimet tona, te shtrëngoj e të mbaj me vete në çdo hap. Te gjitha do të më shoqërojnë deri në fund të jetës.

Për ty Nipi: Bledar Gjoshi me Bashkëshorten Sarandën, Djali Klevis, Vajzën Jora.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat