Sefedin Nimonaj

Perkujtime

E shtunë, 25 shtator 2021

Sefedin Nimonaj

Më: 25 prill 2021 Në ora: 00:03
Sefedin Nimonaj

E pa imagjinueshme si i kaluam 3 vite pa ty në mesin tonë, nipi ynë i dashur, Din. Kalimi i viteve vetëm sa na ka rënduar dhimbjen e mallin për ty. E kujtimet e bukura me ty i shfleton çdo ditë në mendje, gjithsecili prej nesh.

Asnjëherë s’mund t’i harrojmë ata sy të hareshëm e plot dashuri. Ti që ishe i afërt dhe i dashur për të gjithë. Ti nipi ynë me zemër flori që paske pasur fatin e ligë, t'i mbyllësh sytë në ditët më të mira të rinisë. E zëntë mallkimi atë që pati forcë të e privoi nga jeta një djalë shembullor si ty.

Lutemi që shpirti yt i bardhë të jetë duke pushuar në lulet më të bukura të parajsës.

Të kujtojnë me mall e nostalgji: Gjyshja Cyma, dajët Isniu dhe Kreshniku, tezet Lumnija, Nepa dhe Shkendija si dhe mbarë familja Gjocaj nga Deçani.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat