Ars.Bekë (Sadri) Muslijaj

Perkujtime

E mërkurë, 25 maj 2022

Ars.Bekë (Sadri) Muslijaj

Më: 10 maj 2021 Në ora: 00:01
Ars.Bekë (Sadri) Muslijaj

Liria dhe arsimi e shteti është më i fortë kur themelet i ka ra ujitura me gjakun e dëshmorëve.

Stina e pranverës neve na sjellë çdo herë mall dhe mallëngjim por edhe krenari që të patëm. Hyre në Historinë e Lavdishme të Kombit për të mos vdekur kurrë.

I lehtë të qoftë dheu i Kosovës së lirë, që ti kontribuove për lirinë e saj.

Të përkujtojmë deri në amshim: bashkëshortja: Hatmoni me djemtë: Skënderin, Albertin, Muhametin, vajzat: Albnora, Sabrija, Albertina, reja: Hyrija, Ylfeti, si dhe mbesat: Zejnepi, Suzana, Valina.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat