Adem (Arif) Mehmetaj

Perkujtime

E mërkurë, 25 maj 2022

Adem (Arif) Mehmetaj

Më: 18 maj 2021 Në ora: 00:01
Adem (Arif) Mehmetaj

Sa vështirë e kemi të shkruajmë përkujtimin për ty o vlla.

Sot u bë 1 vit nga vdekja e vëllait tonë Adem Mehmetaj.

 

Tash vuajtje n’familje, e te krejt që t’kanë njoh

T’urojmë me Parajsë, Zoti ty t’bekoftë.

Zemrat po na qajnë, e shpirtrat po na vajtojnë

Kurrë 1 yll si ty, n’qiell s’do të ndriçojë.

 

Atë moment kur na thanë, që ti jetë ke ndërru,

Lotët pika pika, në fytyrë na kanë kaplu,

U mblodhëm krejt bashkë, për t’i bërë lutjet e fundit.

 

Nuk po mundemi kurrë me kuptu, pa ty e kemi zor me jetu.

Nuk po mundemi kurrë me u pajtu, që ti s’je e ke shku.

Zemrat po na dridhen, prej vendit po dojnë me dal.

Goja po na lidhet, e s’po mundemi me e qit asnjë fjalë.

 

Do të përkujtojmë me mall dhe lot në sy: vëllezërit Osman, Enver, Hysen, motrat Sofa, Hava, Gjylja, Sanija dhe gjithë familja Mehmetaj nga Skivjani.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat