Zyke (Mehaj) Demhasaj

Perkujtime

E premte, 20 maj 2022

Zyke (Mehaj) Demhasaj

Më: 20 maj 2021 Në ora: 09:00
Zyke (Mehaj) Demhasaj

Nënë e dashur, u bënë gjashtë muaj e ne na duken sikur kanë kaluar gashtë shekuj pa ta parë fytyrën tënde engjëllore, pa të dëgjuar zërin tënd të ëmbël me një butësi shpirtërore, e pa e marrë bekimin tënd që çdo rrugëtim tonin e bënte më të lehtë. Ne krenohemi me vyrtytet tuaja te larta qe i kishe (mikpritjen dhe bujarinë).

Ti ishe trungu i familjes tonë, ti na bashkoje dhe frymëzoje që gjithmonë të jemi një. Atë motiv tëndin do të mundohemi që ta vazhdojmë gjithmonë.

Edhe pse Perëndia të ndau nga ne fizikisht, ti do të jetosh ne zemrat tona deri në amshim.

Të kujtojnë më mall femijët; Zejnija, Gania, Muja, Ahmeti, Drita, Xhevdeti, Vjollca dhe mbarë familja e gjërë.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat