Have (Aliçkaj) Qorraj

Perkujtime

E hënë, 23 maj 2022

Have (Aliçkaj) Qorraj

Më: 28 qershor 2021 Në ora: 00:00
Have (Aliçkaj) Qorraj

Sot u bënë 5 vite pa nënën, bashkëshorten dhe të dashurën tonë Havën.

Edhe pse u bënë 5 vite nga vdekja jote, malli për ty nuk po ndryshon, vetëm sa vjen e shtohet. Realiteti çdo ditë e më shumë po na mëson se asgjë nuk do ta largojë dhimbjen për ty, ajo do të jetë e përjetshme.

Çdo gjë është më e zbehtë dhe e zbrazët pa ty, na mungon dashuria jote e madhe, fjala jote e ëmbël, po ashtu edhe urtësia dhe mirësia jote.

Mami ti ishe gjithmonë vetvetja, e dashur, bamirëse, një grua me plot dinjitet dhe një nënë e përkushtuar ndaj nesh. Mburremi që të patëm dhe do të mbetesh heroina jonë përjetësisht.

Ike pa e shijuar jetën, duke na lënë përgjithmonë me zemër të thyer.

Të përkujtojmë gjithmonë me mall dhe zemër: Djemtë Florianiti dhe Pleurati, bashkëshorti Aliu, vjehrra Tusha, kunati Fatmiri me bashkëshorten Manushen, djemtë dhe vajzën Gresën dhe kunata Rukmoni me familje.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat