Shpresa Mazrekaj

Perkujtime

E premte, 17 shtator 2021

Shpresa Mazrekaj

Më: 5 korrik 2021 Në ora: 08:55
Shpresa Mazrekaj

Erdhi përsëri dita që ta shkruajmë kujtimin për ty, por nga mendja e zemra nuk na hiqesh në asnjë moment, motra dhe bija jonë e dashur. Vdekja të mori shumë herët duke na lënë me plagën e mungesës tënde, e cila rritet çdo ditë e më tepër.

Ahh sa e papërballueshme është dhimbja kur nuk je me ne, në festa e ditë gëzimi.

32 vite kaluan dhe ne ende nuk pajtohemi që ti shkove nga kjo botë! Krenaria që kishim një motër dhe vajzë të mrekullueshme si ti, na jep forcë të ecim përpara, gjithmonë duke të mbajtur në zemër.

I pa harruar, kujtimi për ty Shpresa!

Me shumë mall e dashuri, të përkujtojnë baba Ibrahimi, nëna Vasfija, vëllezërit Xhevdeti, Xhaviti e Xhevati dhe motrat Shqipja e Shkëndija.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat