Getuar Hasani

Perkujtime

E hënë, 23 maj 2022

Getuar Hasani

Më: 9 korrik 2021 Në ora: 00:01
Getuar Hasani

Getuar Hasani, i lindur me 20.08.2001, me 09.07.2020 në moshën 19 vjeçare ndërroi jetë. Ne familja e gjerë e Rizah Mahallës e përkujtojmë nipin tonë Getuarin. Getuari tani nuk është në mesin tonë, por është dhe do të mbetet përgjithmonë në mendjet dhe në zemrat tona.

Getin të gjithë e donim, edhe Geti te gjithë i donte dhe i respektonte. Jemi krenar që e patëm Getuarin.

Në moshe të re shkoi, por la vepra të mëdha. Geti në moshë të re organizonte aksione për bamirësi, për t’i ndihmuar ata që kishin nevojë.

Geti ishte talent i paparë, ishte largpamës dhe vizionar. Geti ishte i ngritur kombëtarisht. Ne dajtë me familjet tona e përkujtojmë nipin tonë Getin me respekt të veçantë: Fahriu, Ganiu, Hakiu, Syla, Rexha, tezja Elfet, Nebihi, nëna Mervet, Halili.

Getuar, Zoti të shpërbleftë me xhenet. Të qoftë i lehtë dheu i DARDANISË ANTIKE.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat