Fazli Shabani

Perkujtime

E mërkurë, 25 maj 2022

Fazli Shabani

Më: 18 korrik 2021 Në ora: 00:01
Fazli Shabani

Mungesën tënde Fazli e ndien i madh e i vogël në familjen tonë. Dhembja nuk shprehet me fjalë, as me lot, ajo është thellë në brendësinë e shpirtrave tonë! Vdekja e jote e hershme hapi një plagë të madhe në zemrat tona, që koha nuk e shëron dot as sot pas 4 viteve.

Mungesa jote është zbrazësi që nuk plotësohet kurrë, ndërsa kujtimi dhe malli do të jenë pjesë e jetës sonë. E madhe është krenaria që të patëm, por edhe më e madhe është dhembja që nuk je në mesin tonë.

Gjithmonë do të mbetesh në zemrat tona i pa harruar Fazlia jonë!

Të përkujtojmë me mall: Axha Rrust me teten Hidajet me djemtë dhe vajzat: Ramizen, Ismailin, Nehatin, Xhevahiren, Sadatin, Gjejlanin si dhe rejat: Bukuria, Zejnepi, Hava më nipat e mbesat e familjes së axhës Rrust nga Berni i Zvicrës.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat